Aktualności

Spotkanie z Panem Kleksem i występy uczniów kl.I i II podczas wizyty przedszkolaków w naszej szkole.

 

« z 2 »

Wystawa starych sprzętów w naszej szkole.
 
Stryszek ze starociami powstał w ramach Dnia Otwartego dla przedszkolaków, ale był też nie lada gratką dla naszych uczniów, którzy mogli zobaczyć m.in. stare telefony, adapter, walkman, telewizor, kasety VHS, lampy naftowe, żelazka i inne rzeczy. Stoisko wzbudziło bardzo duże zainteresowanie, niektóre sprzęty uczniowie widzieli po raz pierwszy.

Warsztaty sportowe z elementami profilaktyki, Program pt. ,,Sportowy SMS”
 
W piątek w naszej szkole z inicjatywy #AkademiaSamsona odbyły się ciekawe warsztaty profilaktyczno-sportowe dla klas 6-8.
Spotkanie prowadzili Radosław Truszkowski i Dariusz Jabłoński. Celem warsztatów było zachęcenie i zainspirowanie młodzieży do sportu i rekreacji jako obszaru chroniącego przed spędzaniem zbyt dużego czasu w sieci oraz edukować w obszarze higieny cyfrowej.
 
Dziękujemy to był fajnie spędzony czas.

    ❤️❤️❤️Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano tradycyjnie “pocztę walentynkową”. Trzeba przyznać, że w tym roku szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy.


Obchody 632 rocznicy powstania naszego miasta.


Tradycyjnie, w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Korytarz szkolny wyglądał jak prawdziwa sala balowa. Pięknie udekorowany zachęcał do szampańskiej zabawy. W szkole zaroiło się od Spidermanów…Były wróżki, księżniczki….nie sposób wymienić wszystkich postaci.
Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał. Świetną i profesjonalną oprawę muzyczną i prowadzenie serwowała nam Fabryczka Marzeń, za co serdecznie dziękujemy.
Były zabawy, zdobienie masek, przedstawienie teatralne, fotobudka i inne atrakcje.
Na zmęczonych tancerzy czekał słodki poczęstunek. Zabawa była przednia. Nie ma nic cenniejszego niż uśmiech dziecka, który maluje się podczas zabawy na buziach rozbawionych dzieci.
« z 2 »

Wielkimi krokami zbliża się zimowy wypoczynek. Chcemy aby nasi uczniowie spędzili go bezpiecznie, dlatego zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawicieli Policji, którzy przypomnieli naszym wychowankom zasady zachowania się podczas zimowej kanikuły. Mamy nadzieję, że zasady, o których przypomnieli nam funkcjonariusze będą kierunkowskazem gwarantującym bezpieczne spędzenie ferii zimowych.

 Podsumowanie konkursu recytatorskiego “Najpiękniejsze wiersze dla dzieci – twórczość Jana Brzechwy i Juliana Tuwima” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 pod honorowym patronatem Pana Jakuba Banaszka – Prezydenta Miasta Chełm.
W sobotę, 2 grudnia, w murach naszej szkoły gościliśmy uczestników kolejnej już edycji konkursu, w którym dzieci z chełmskich przedszkoli prezentowały znane i lubiane utwory J. Brzechwy i J. Tuwima. Zgłosiło się wielu uczestników, którzy wspaniale przygotowali swoje występy. Zmagania młodych recytatorów oceniała komisja w składzie:
Pani Elżbieta Dopieralska – instruktor teatralny, reżyser teatru Hesperydy działającego przy Klubie Wojskowym,
Pani Elżbieta Szewczyk – nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie,
Pani Mariola Bakaj – pedagog szkolny Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmie.
Wszystkie prezentacje wierszy przygotowane przez uczestników konkursu były na bardzo wysokim poziomie. Ciekawy repertuar, piękne interpretacje i gesty sceniczne recytatorów sprawiły, że komisja miała niezwykle trudne zadanie.
Serdecznie gratulujemy laureatom i wyróżnionym, a także wszystkim uczestnikom pięknych występów. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za wkład pracy włożony w przygotowanie uczestników do konkursu. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów.
Mamy nadzieję na kolejne spotkania i wspólną zabawę w tak miłej atmosferze.
 
 
« z 3 »

 

Fotorelacja z podsumowania konkursu recytatorskiego “Najpiękniejsze wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”, w którym licznie wzięły udział dzieci z przedszkoli miejskich.


Andrzejki w obiektywie

« z 2 »

 


🎄🎄🎄Serdecznie zapraszamy do oddawania głosów na naszą choinkę w Galerii Chełm😊🎄🎄🎄
 
 
 

Dzisiaj uczniowie klasy siódmej wzięli udział w prelekcji na temat szkodliwości palenia papierosów. Zajęcia przeprowadziła p. Paulina Kryszak, psycholog z PPP nr 2 w Chełmie. Pani psycholog przekazała i przypomniała uczniom informacje na temat skutków zdrowotnych, ekonomicznych i prawnych palenia papierosów przez młodzież i dorosłych. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny ” Krótki film o uzależnieniu” oraz wykonali plakaty promujące zdrowy styl życia i niepalenie.


Klasa II obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione misie lub inne pluszaki. Czytały wiersze o misiach, a także rozwiazywały zagadki I quizy o bajkowych niedźwiadkach. Układały matematyczne puzzle z misiami i oglądały fragmenty bajek z tymi sympatycznymi zwierzakami.


VIII Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej

Uczniowie kl. VI w składzie: Oliwia, Filip, Ignacy i Wiktoria wyśpiewali I miejsce w VIII Powiatowym Przeglądzie Piosenki Turystycznej organizowanym przez oddział PTTK oraz MDK w Chełmie. Gratulujemy!

 


POLA NADZIEI 🌼🥀🌷🌸
 
Nasza szkoła przystąpiła do akcji “Pola nadziei”, której symbolem jest żółty kwiat – żonkil. „Pola nadziei” to międzynarodowy program, którego celem jest pozyskanie pieniędzy na rzecz hospicjów i pomoc ludziom terminalnie chorym.
Na terenie Chełma zbierane są środki na rzecz nieuleczalnie chorych będących pacjentami Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego oraz budowę Centrum Wsparcia Hospicyjno-Opiekuńczego w Nowinach.
Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas i uczniowie naszej szkoły posadzili cebulki kwiatów, a wiosną włączymy się do akcji charytatywnej.

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
17 listopada w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Na uczniów czekały liczne atrakcje. Wszyscy mogli sprawdzić swoją znajomość TM , pograć w gry tematyczne, zapoznać się z ciekawymi metodami nauki. Tego dnia rozstrzygnięte zostały szkolne konkursy matematyczne. Laureatami zostali:
kategoria klas III-IV
1. Kornelia Krystynek
2. Lena Kitaszewska
3. Daria Vyshnevska
wyróżnienia w tej kategorii zdobyli: Antonii Tomaszewski, Oliwier Cymborski i Gabriel Lachor.
Laureatami w kategorii klas VII- VIII zostali:
1. Antonii Szkodziński
2. Weronika Koniuk
Wszystkim serdecznie gratulujemy

IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji “Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie” – akcja organizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w Gorzowie Wielkopolskim. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”.
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w akcji “Przerwa na czytanie”. W okresie od października do listopada podejmowali różne aktywności promujące akcję i wspólne czytanie. Było to m.in. wspólne czytanie “Dziadów” cz. II w klasie VII oraz zaproszenie do akcji przedszkolaków, które wysłuchały przeczytanych baśni i wzięły udział w różnych zajęciach tematycznie związanych z bajkami i baśniami. Uczniowie naszej szkoły wzięli też udział w konkursie plastycznym “Mój ulubiony bohater literacki”. Cieszymy się, że kolejny rok z rzędu dokładamy cegiełkę do pobicia rekordu w czytaniu, a tym samym promujemy rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
 

Akademia patriotyczna z okazji Święta Niepodległości


Miłosz z kl.VIII oraz Oliwia z kl.VI reprezentowali naszą szkołę w VI Regionalnym Konkursie Pięknego Czytania organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Chełmie.


W dniu 10.XI br. uczniowie naszej szkoły brali udział w nieco innym niż zazwyczaj spotkaniu z raperem Mirkiem „Kolah” Kolczykiem, który w ramach programu profilaktyki uzależnień Antymina opowiadał w niecodzienny sposób o używkach, hejcie, alkoholu, papierosach, dopalaczach oraz skutkach ich zażywania. Szczegółowo omawiał mechanizmy uzależnień, czyhające na młodych ludzi pokusy i podpowiadał, jak się przed nimi chronić.
Fajny kontakt z uczniami, ogrom opowieści z życia wziętych dopełnionych muzyką Hip-Hop spotkały się z dużym zaciekawieniem.
Wydarzenie odbyło się dzięki współpracy z Akademia Samsona

Dzisiaj w klasie VI i VIII przeprowadzone zostały zajęcia profilaktyczno- wychowawcze przez przedstawicieli Policji na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.
Internet może dać nam wiele dobrego- jeżeli umiejętnie z niego korzystamy. Niezależnie od swojego wieku należy pamiętać, że w sieci nie jesteśmy anonimowi. Wszystko co publikujemy zostaje w niej na długi czas. Dlatego też umieszczone informacje powinny być przez nas przemyślane. Komentarze, które pozostawiamy na odwiedzanych stronach, powinny dobrze o nas świadczyć. Tak jak w życiu codziennym, odnosimy się do innych z szacunkiem, bez wyzwisk czy zastraszania. Mając świadomość, że to my właśnie tworzymy Internet pamiętajmy, jakim chcielibyśmy go zastać i dbajmy o wspólne bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.

Już po raz piąty wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji “Szkoła pamięta”. Uczniowie klasy VII i II odwiedzili cmentarz wojenny w Chełmie i zapalili znicze na grobach poległych żołnierzy. Klasa VIII oddała cześć bohaterom rozstrzelanym przez Niemców w marcu 1944 roku na Targowicy. Pamiętaliśmy także o Bogusławie Sacharze – weteranie walk o wolność i niepodległość oraz absolwencie naszej szkoły.


Uczennica klasy II Maja Cyfra zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ,, Bezpieczna droga do szkoły”. Gratulujemy Maju.!


Życzenia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej

 


Wizyta Przedszkolaków 
W dniach 11-12 października w naszej szkole gościliśmy dzieci z PM nr 5 w Chełmie. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach tematycznych “W baśniowej krainie”, które wpisały się w akcję “Przerwa na czytanie”, w której bierze udział nasza szkoła. Przedszkolaki wysłuchały baśni o Kopciuszku, a następnie przechodziły przez kolejne stacje z zadaniami nawiązującymi do znanych baśni, m. in. “Kopciuszka” czy “Księżniczki na ziarnku grochu”. Dzieci przebierały ziarenka kaszy, ryżu i fasoli, szukały ziarenka fasoli ukrytego pod poduszkami, nie obyło się także bez baśniowych przebieranek . Przedszkolaki oglądały też baśniowe światy w okularach VR, wzięły udział w quizie o baśniach oraz wykonały prace plastyczne, ozdabiając królewny i królewiczów kolorowymi cekinami. Na koniec były pląsy z chustą animacyjną i balonami oraz słodki poczęstunek. To było bardzo miłe spotkanie.
« z 3 »

DZIEŃ CHŁOPAKA W OBIEKTYWIE


ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W NASZEJ SZKOLE


Nasza szkoła bierze udział w ” Programie dla szkół”. Uczestniczą w nim uczniowie klas I-V, którzy otrzymują owoce 🍇🍊🥭🍎🍐, warzywa🌶🥕🫑, soki🧃, mleko🥛🧊 i przetwory mleczne🍶 w szkole na drugie śniadanie.

 


Tradycyjnie, na początku roku szkolnego przedstawiciele Policji odwiedzili naszą szkołę. Głównym celem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły, w szkole i poza nią. Uczniowie usłyszeli też kilka słów jak bezpiecznie zachowywać się w trakcie zabawy. Pan Dzielnicowy przestrzegał również przed osobami obcymi oraz informował o zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej.
Funkcjonariusze podczas spotkania przybliżyli także tematykę odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz przestrzegali przed szeroko rozumianymi współczesnymi zagrożeniami młodzieży.
police20234
« z 5 »

Wizyta Skautów Europy
Przedstawiciele Skautów Europy odwiedzili dziś uczniów naszej szkoły i zachęcali do wstąpienia w ich szeregi. Uczniowie obejrzeli ciekawe filmiki ukazujące działalność Skautów, sprawdzili się w wiązaniu węzłów oraz rozwiązywali łamigłówki i szyfry. Dziękujemy za miłe spotkanie.
skauci europy 20234
« z 5 »

Zielone Warsztaty Cemex
20 września uczniowie kl. VII wzięli udział w warsztatach na temat wyzwań zrównoważonego rozwoju organizowanych przez firmę Cemex. Uczniowie dowiedzieli się m.in. w jaki sposób można zarządzać wpływem na środowisko, jak dać drugie życie różnorodnym odpadom, wykorzystywać recykling oraz w jaki sposób produkuje się m.in. cement i kruszywa. Dużą atrakcją była wycieczka po terenie cementowni i możliwość poznania zasad funkcjonowania zakładu i kopalni. Dziękujemy firmie #Cemex w Chełmie za zorganizowanie warsztatów.

“ARCHIPELAG SKARBÓW”w naszej szkole.
W dniach 18- 19 września uczniowie klasy siódmej i klasy ósmej wzięli udział w programie
” Archipelag Skarbów”. Odbyły się również warsztaty dla rodziców i nauczycieli.
Program ten jest opracowany i nadzorowany przez specjalistów z Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej i wpisany jest do” Systemu standardów i rekomendacji programów profilaktycznych”.
Młodzież podczas dwudniowych zajęć zamieniła się w poszukiwaczy skarbów: szczęścia, miłości, szacunku i zaufania.
Uczniowie odkrywali, że ważne w życiu jest dokonywanie właściwych wyborów, które mogą decydować o dalszym losie młodego człowieka.
Cały program to wspólna podróż, której celem jest wsparcie każdego z uczestników w drodze do odnalezienia w życiu tego, co najważniejsze.
Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki finansowaniu przez Urząd Miasta Chełm w ramach programów polityki społecznej dla miejskich jednostek organizacyjnych w 2023 roku.