Aktualności

Zielone Warsztaty Cemex
20 września uczniowie kl. VII wzięli udział w warsztatach na temat wyzwań zrównoważonego rozwoju organizowanych przez firmę Cemex. Uczniowie dowiedzieli się m.in. w jaki sposób można zarządzać wpływem na środowisko, jak dać drugie życie różnorodnym odpadom, wykorzystywać recykling oraz w jaki sposób produkuje się m.in. cement i kruszywa. Dużą atrakcją była wycieczka po terenie cementowni i możliwość poznania zasad funkcjonowania zakładu i kopalni. Dziękujemy firmie #Cemex w Chełmie za zorganizowanie warsztatów.

“ARCHIPELAG SKARBÓW”w naszej szkole.
W dniach 18- 19 września uczniowie klasy siódmej i klasy ósmej wzięli udział w programie
” Archipelag Skarbów”. Odbyły się również warsztaty dla rodziców i nauczycieli.
Program ten jest opracowany i nadzorowany przez specjalistów z Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej i wpisany jest do” Systemu standardów i rekomendacji programów profilaktycznych”.
Młodzież podczas dwudniowych zajęć zamieniła się w poszukiwaczy skarbów: szczęścia, miłości, szacunku i zaufania.
Uczniowie odkrywali, że ważne w życiu jest dokonywanie właściwych wyborów, które mogą decydować o dalszym losie młodego człowieka.
Cały program to wspólna podróż, której celem jest wsparcie każdego z uczestników w drodze do odnalezienia w życiu tego, co najważniejsze.
Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki finansowaniu przez Urząd Miasta Chełm w ramach programów polityki społecznej dla miejskich jednostek organizacyjnych w 2023 roku.