Aktualności


PRZERWA NA CZYTANIE
 
Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie.
Głównym organizatorem II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji pt. “Przerwa na czytanie” – bicie rekordu w liczbie osób czytających na przerwie jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. W ramach akcji uczniowie naszej szkoły przygotowali na szkolnym korytarzu kącik czytelniczy oraz wystawkę ulubionych książek. Starsi uczniowie czytali uczniom z klas I-III baśń pt. “Słowik”, siódmoklasiści czytali “Dziady” cz. II z podziałem na role, a szóstoklasiści czytali fragmenty “Hobbita”. Każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Niektórzy przebrali się także w postacie z ulubionych książek. Każdy uczestnik wydarzenia otrzymał pamiątkową zakładkę do książki z ciekawym i inspirującym cytatem o książkach. Mamy nadzieję, że udało nam się dołożyć cegiełkę do pobicia kolejnego rekordu w czytaniu na przerwie, a tym samym zachęcić spore grono uczniów do czytania książek.
 
Obejrzyj poniższą galerię

28 edycja akcji sprzątania świata

28 Akcja Sprzątanie świata

Galeria


Miło Nam poinformować,że NORBERT z kl.8B, uczeń naszej szkoły w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodzików zdobył brązowy medal na dystansie 1000m. Norbert na co dzień trenuje w MKS Agros Chełm.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !!!


10. jubileuszowa edycja Narodowego Czytania


Fragmenty dramatu Gabrieli Zapolskiej pt. “Moralność pani Dulskiej” czytali: pani dyrektor Lidia Kowalczuk oraz nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.